Program Manify

program 2012

8 marca /czwartek/

godz. 12  – konferencja prasowa /Falanster, ul. św. Antoniego 23/

godz. 13.00-15.00happening Amnesty International „Stop Przemocy Wobec Kobiet!”http://www.facebook.com/events/185952178180534/ /deptak na ul. Oławskiej/

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet Wrocławska Grupa Amnesty International będzie zbierać podpisy pod petycją w sprawie podpisania i ratyfikacji przez Polskę Konwencji Rady Europy z dnia 7 kwietnia 2011 r.

Konwencja ma stanowić ważny instrument w walce przeciwko przemocy wobec kobiet i przyczyni się do lepszej ochrony ofiar przemocy, a także zwiększyć wykrywalność i karanie tego rodzaju przestępstw. Obecnie dokument podpisało 17 państw m.in. Francja, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Turcja i Ukraina.

Treść Konwencji:

http://www.europapraw.org/files/2011/10/konwencja_PL.pdf (po polsku)

godz. 17.30-19.00 – pokaz filmu „Strajk matek” + dyskusja „Dla was smakołyki dla nas śmietniki – kobiety i neoliberalne miasto

„Strajk matek” to film dokumentalny o warunkach pracy i życia kobiet w Wałbrzychu, gdzie bohaterki opowiadają, w jaki sposób muszą radzić sobie z ciągłym brakiem stabilnego i wystarczającego dochodu, z miejskiemu urzędami oraz mówią o tym, jak lokalna polityka miasta, szczególnie ta związana z mieszkaniami, utrudnia ich codzienną opiekuńczą pracę. Film opowiada również o taktykach ich oporu. Autorki filmu Magda Em i Małgorzata Maciejewska zostały wyróżnione nagrodą „Okulary Równości”, przyznawaną przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.
Po projekcji zapraszamy do dyskusji o kryzysie opieki w neoliberalnym mieście. Oprócz Gosi Maciejewskiej, wezmą w niej udział również Katarzyna Gawlicz i Marcin Marszałek, współautorzy Raportu Social Watch o biedzie i wykluczeniu w Polsce.
/Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2/

10 marca /sobota/

godz. 15otwarta debata o kryzysie edukacji we Wrocławiu. 

Do dyskusji zapraszamy mieszkanki i mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza rodziców, nauczycieli, pedagogów i studentów.

Dlaczego miasto wydaje pieniądze na stadion a nie na edukację? Czy żłobki mają być coraz droższe? Czy nadal będzie brakowało miejsc w przedszkolach? Czy szkoły przeniosą się do kontenerów? Czy wyższe uczelnie staną się instytucjami szkolącymi jedynie do pracy korporacjach? Czy edukacja ma być prawem, czy towarem? Czy ma być dla wszystkich czy dla wybranych? Przyjdź! Powiedz, co cię denerwuje! Niech miasto usłyszy głos swoich mieszkańców!

/Klub Włodkowica 21, ul. Włodkowica 21/

godz. 16WYMIANA RZECZY UŻYWANYCH DLA DZIECI I DOROSŁYCH.

W ramach tegorocznej Manify zapraszamy wszystkie osoby na wymianę ubrań, która odbędzie się 10 marca, w sobotę w godzinach od 16.00 do 19.00 w Falansterze (ul. Św. Antoniego 23).
Będzie to świetna okazja do odświeżenia swojej garderoby przed wiosną. Zasady są proste:
–  każda osoba sama decyduje co przyniesie na wymianę: ubrania (również dziecięce), paski, torebki, buty, broszki, bransoletki….
– ciuchy muszą być czyste i w dobrym stanie
– rzeczy można wymieniać na zasadach dowolnie ustalonych z drugą stroną transakcji
– ubrania, których nie uda się Wam wymienić można zostawić organizatorkom, które oddadzą je kobietom z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
Wymianę współorganizuje Inicjatywa 8 marca wraz z Fundacją Koliber. 

Więcej informacji o fundacji: www.fundacjakoliber.pl, www.facebook.com/fundacja.koliber

/Falanster, ul. św. Antoniego 23/

11 marca / niedziela/

godz. 14Manifa!!! /Rynek pod pomnikiem Fredry/
godz. 20 afterparty /Klub Niskie Łąki/

Po Manifie zapraszamy na after-ową imprezę i specjalny koncert Zdrady Pałki.
Obejrzymy również fotorelację z Manify i wspólnie poprzeżywamy marszowe emocje.
Wjazd free.

Zdrada Pałki –  to wrocławski projekt muzyczny tworzący brzmienia z pogranicza new disco i chamskiego techno. Pomimo kiczowatego image’u grupy, tematyka poruszana w tekstach ma polityczny wydźwięk – oscyluje wokół queeru, feminizmu, weganizmu i szeroko pojętego wyzwolenia. Poza występami na scenie kolektyw zajmuje się również oprawą dj’ską i wodzirejską imprez kulturalnego podziemia. Performerską stroną przedsięwzięcia są filmiki o przygodach Waldka i Andrzeja – prawdziwych mężczyzn, którzy dzielą się z nami swoim bezkompromisowym podejściem do życia i głębokimi refleksjami. Celem grupy jest zmienianie oblicza ziemi, tej ziemi.