Marsz + uliczna impreza Odzyskać Noc! / Reclaim the night!

Po akcji #metoo (#jateż) już nikt chyba nie ma wątpliwości co do skali problemu przemocy. Bardziej, niż statystyki unaoczniła, że dotyczy to naszych koleżanek, partnerek, sióstr, czy matek. Spotyka nas wszędzie – w domach, na ulicach, w miejscach pracy, w szkołach.

Dlatego 10 grudnia, w Światowy Dzień Praw Człowieka, i jednocześnie ostatni dzień akcji 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2017 wychodzimy na ulice. W pokojowy, pozytywny i – nieco na przekór – radosny sposób zamanifestujemy nasz sprzeciw wobec przemocy i symbolicznie odzyskamy noc!


Zaczynamy o 19:00 pod pomnikiem Chrobrego na ul. Świdnickiej (pod Renomą). Mamy zamiar błyszczeć i świecić (weźcie lampki) oraz trochę pohałasować, w czym pomoże nam niezastąpiona Podwórkowa Samba Wrocław.

Około 20:00 w Zaułku Solnym (gdzie ugości nas Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław) rozpoczniemy uliczną imprezę. Będzie można tańczyć na grobie patriarchatu w rytm selekcji wybranej przez didżejkę, której ksywkę zdradzimy niebawem!

Do zobaczenia!
Odzyskamy noc!

Autorka plakatu: Ada Dust (Bite The Dust)
dziękujemy też Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet